Wpisy skojarzone

Ofensywa sztuki – wernisaż w Ogrodach Hallera

Rzeźba Zabłąkana chmura, autorstwa Ludwiki Ogorzelec
Kolejna rzeźba miejska wzbogaci artystycznie wrocławską przestrzeń miejską. Tym razem "Zabłąkana chmura", autorstwa Ludwiki Ogorzelec, stanie się oficjalną wizytówką Ogrodów Hallera. Oficjalne odsłonięcie dzieła odbędzie się 23 maja o godzinie 20.00. Wstęp wolny.

Pierwsze spotkanie blogerów w Watykanie

W poniedziałek 2 maja rozpoczęło się pierwsze w historii watykańskie spotkanie blogerów z całego świata zorganizowane przez dwie Papieskie Rady: ds. Kultury oraz ds. Środków Społecznego Przekazu.

Zmarł José Saramago

Portugalski laureat literackiej nagrody Nobla José Saramago zmarł w wieku 87 lat w swoim domu na wyspie Lanzarote, gdzie spędził ostatnie lata swojego życia.

Norymberga: 22 Jubileusz współpracy kulturalnej

Nowohuckie Centrum Kultury i Gemeinschaftshaus Langwasser w Norymberdze świętowały 10. maja br. 22 jubileusz partnerstwa. Z tej okazji zorganizowano w Norymberdze wystawę obrazów 50 krakowskich artystów ze zbiorów Nowohuckiego Centrum Kultury. W wernisażu udział wzięli m. in. Grażyna Wanat - kierwonik Domu Krakowskiego w Norymberdze, Renata Kopyto - kierownik Domu Norymberskiego w Krakowie, Ferdynand Nawratil - Dyrektor NCK, Walter Müller-Kalthöner - Dyrektor Gemeinschaftshaus i Stanisław Dziedzic, referent ds. Kultury Miasta Krakowa, który w przemowie powitalnej wyraził nadzieję: „... że, wystawa będzie służyć poznaniu twórczości krakowskich artystów i zaowocuje w nieodległym czasie wystawą obrazów niemieckich artystów w Krakowie".

Fotoreportaż z obchodów Dnia Wody w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

W dniach 21-25 marca w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie Mokrem odbyły się obchody Światowego Dnia Wody.

Światowy Dzień Wody (ang. World Water Day) został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r. Mimo że zbiorniki wodne zajmują 71% powierzchni globu, jedynie 2,5% światowych zasobów wody to woda słodka, a mniej niż 1% to woda pitna. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia i UNICEF (2008) około 884 milionów ludzi nie ma dostępu do bezpiecznych źródeł wody.

W ramach obchodów odbyły się seminaria naukowe, wykłady popularnonaukowe, zajęcia edukacyjne dla dzieci i kiermasz ekologiczny.

Źródła

  • Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie - Światowy Dzień Wody w Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie - Ślaski Ogród Botaniczny w Mikołowie - 23-24.03.2011


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
12/03/15, 00:00