Wpisy skojarzone

Ćwicz z dzieckiem naukę pisania

Dzieci w szkole
Nauka pisania to skomplikowany proces, który uczy nasze pociechy uwagi i twórczego myślenia. Początkiem drogi każdego malucha do nauczenia się tej zdolności jest poznawanie literek i cyferek. Teraz w Internecie można poszukać sporo pomocy edukacyjnych przygotowanych specjalnie dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją historię z nauką alfabetu.

Noc Kupały 2011 w Polsce

W okresie przesilenia letniego, tradycyjnie w różnych rejonach Polski, obchodzone będzie jedno z największych etnicznych świąt słowiańskich, zwane Nocą Kupały - poczynając od wielkoformatowych imprez plenerowych, luźno nawiązujących do rodzimej tradycji (jak np. krakowskie czy warszawskie Wianki), po raczej kameralne, ściśle związane z aspektami tego święta obchody regionalne (organizowane np. przez rodzimowiercze związki wyznaniowe).

Katowice: III edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Naiwnej

W dniach od 25 czerwca do 31 lipca 2010 w Katowicach odbędzie się III Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej. Organizatorem polskiej edycji festiwalu jest Fundacja Eko Art. Silesia założona i prowadzona przez Monikę Pacę, Stowarzyszenie F.I.V.A.N i Galerię Szyb Wilson. Patronat honorowy nad festiwalem objęli: Ambasada Francji, Ambasada Mongolii, Marszałek Województwa Śląskiego i Prezydent Katowic. W związku z zakończeniem współpracy dyrektora artystycznego "Nikisz-For" Adriana Kołodziejczyka w tym roku Festiwal zmienia nazwę na "Art Naif Festiwal".

Noc Kupały 2009 w Polsce

]]
W okresie przesilenia letniego, tradycyjnie w różnych rejonach Polski, obchodzone będzie jedno z największych, etnicznych świąt słowiańskich, zwane Nocą Kupały - poczynając od wielkoformatowych imprez plenerowych, luźno nawiązujących do rodzimej tradycji (jak np. krakowskie czy warszawskie Wianki), po raczej kameralne, ściśle związane z aspektami tego święta obchody regionalne (organizowane np. przez rodzimowiercze związki wyznaniowe).

Fotoreportaż z obchodów Dnia Wody w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

W dniach 21-25 marca w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie Mokrem odbyły się obchody Światowego Dnia Wody.

Światowy Dzień Wody (ang. World Water Day) został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r. Mimo że zbiorniki wodne zajmują 71% powierzchni globu, jedynie 2,5% światowych zasobów wody to woda słodka, a mniej niż 1% to woda pitna. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia i UNICEF (2008) około 884 milionów ludzi nie ma dostępu do bezpiecznych źródeł wody.

W ramach obchodów odbyły się seminaria naukowe, wykłady popularnonaukowe, zajęcia edukacyjne dla dzieci i kiermasz ekologiczny.

Źródła

  • Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie - Światowy Dzień Wody w Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie - Ślaski Ogród Botaniczny w Mikołowie - 23-24.03.2011


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
12/03/15, 00:00