W tej kategorii

Uczymy się tańczyć we Wrocławiu

odzież sportowa
Taniec brzucha to genialna rzecz. Wywijanie w rytm muzyki relaksuje. W mózgu wydzielają się przeróżne substancje, które poprawiają nastrój. Energiczne pląsanie znakomicie rozwija koordynację ruchów. Taniec może spalić ogrom kcal, przez co można utrzymać formę. Należy też napomknąć o fakcie, że towarzyski taniec bardzo zbliża ludzi.

Świetliki gwiazdą koncertu z cyklu Pepsi Rocks!

Zespół Świetliki
Świetliki - grupa mająca swój niepowtarzalny styl muzyczny, wystąpią na kolejnym koncercie z cyklu Pepsi Rocks, który odbędzie się 20 września (wtorek) w Hard Rock Cafe. Przez lata działalności zespół dał się poznać szerszej publiczności poprzez nostalgiczną muzykę i poetyckie teksty.

19. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu

W Toruniu główne obchody 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywały się na Rynku Staromiejskim.

Koncert chopinowski Katii Bronskiej w paryskim Théâtre des Champs Élysées

W srode 12 maja w teatrze Champs Élysées w Paryżu odbył się koncert Katii Bronskiej, polskiej pianistki mieszkającej od lat we Francji.

Fotoreportaż z obchodów Dnia Wody w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

W dniach 21-25 marca w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie Mokrem odbyły się obchody Światowego Dnia Wody.

Światowy Dzień Wody (ang. World Water Day) został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r. Mimo że zbiorniki wodne zajmują 71% powierzchni globu, jedynie 2,5% światowych zasobów wody to woda słodka, a mniej niż 1% to woda pitna. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia i UNICEF (2008) około 884 milionów ludzi nie ma dostępu do bezpiecznych źródeł wody.

W ramach obchodów odbyły się seminaria naukowe, wykłady popularnonaukowe, zajęcia edukacyjne dla dzieci i kiermasz ekologiczny.

Źródła

  • Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie - Światowy Dzień Wody w Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie - Ślaski Ogród Botaniczny w Mikołowie - 23-24.03.2011


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2012-03-15 00:00:00