W tej kategorii

Wybór serwisu samochodowego

Samochód, jadący samochód
Przed oddaniem samochodu do mechanika zwykle chcemy znaleźć skuteczny i dobry. Stłuczka albo po prostu usterka to niekwestionowany kłopot. Czasami niezbędne są po prostu Peugeot części Kraków i w dużym mieście niełatwo nam znaleźć pomoc.

Świetliki gwiazdą koncertu z cyklu Pepsi Rocks!

Zespół Świetliki
Świetliki - grupa mająca swój niepowtarzalny styl muzyczny, wystąpią na kolejnym koncercie z cyklu Pepsi Rocks, który odbędzie się 20 września (wtorek) w Hard Rock Cafe. Przez lata działalności zespół dał się poznać szerszej publiczności poprzez nostalgiczną muzykę i poetyckie teksty.

Koncert - The Dreadnoughts, Awariat NATO, Odloty Starej Cioty, No Właśnie - zapowiedź

The Dreadnoughts - powstali w 2006 w East Vancouver.
Ich muzyka łączy szanty z irlandzkimi brzmieniami oraz street punkiem.

Fundacja Ari Ari: Spis Podróżny - prace nad szlakiem ormiańskim rozpoczęte

Fundacja Ari Ari rozpoczęła realizowanie projektu -Spis podróżny. Ormianie w Polsce, którego osią jest stworzenie wirtualnego i realnego szlaku złożonego z rozmaitych odniesień, pogrupowanych w trzy ścieżki związane z ważnymi dla Ormian: ludźmi, przestrzeniami i wydarzeniami.

Fotoreportaż z obchodów Dnia Wody w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

W dniach 21-25 marca w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie Mokrem odbyły się obchody Światowego Dnia Wody.

Światowy Dzień Wody (ang. World Water Day) został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r. Mimo że zbiorniki wodne zajmują 71% powierzchni globu, jedynie 2,5% światowych zasobów wody to woda słodka, a mniej niż 1% to woda pitna. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia i UNICEF (2008) około 884 milionów ludzi nie ma dostępu do bezpiecznych źródeł wody.

W ramach obchodów odbyły się seminaria naukowe, wykłady popularnonaukowe, zajęcia edukacyjne dla dzieci i kiermasz ekologiczny.

Źródła

  • Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie - Światowy Dzień Wody w Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie - Ślaski Ogród Botaniczny w Mikołowie - 23-24.03.2011


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2012-03-15 00:00:00