W tej kategorii

Na rynku znajdują się coraz mocniej popularne zestawy kina domowego

kino domowe
W erze coraz powszechniej panującej w wielu mieszkaniach elektroniki nikogo już nie powinno dziwić, że ktoś zdecyduje się zrobić w domu małe kino. W salonach ze sprzętem elektronicznym królują obecnie kina domowe, które się składają z płaskiego telewizora z ekranem o dużej przekątnej, DVD lub Blue-Ray oraz zespołu głośników. Już na takim zestawie się da dość przyjemnie oglądać filmy w rodzinnym gronie, jednak są osoby, którym taki zestaw raczej nie wystarczy.

Jak warto przygotować Francuski rogalik z musem?

Chrupiące rogaliki z żółtym serem
Chrupiące rogale to przekąska, którą nie pogardzi chyba żaden fan słodkości. Doskonale nadają się jako przekąska na drugie śniadanie. Równie doskonale pasują do popołudniowej kawy. Dobrze jest zaproponować je znajomym albo poczęstować bliskich. Każdy będzie się ze smakiem zajadał, nie ma odnośnie tego żadnych wątpliwości. Rogali jest jednak całe mnóstwo. A wśród nich zdecydowanie królują francuskie croissant. Tak na dobrą sprawę to ich nazwa ma źródło we Francji, natomiast rogale są popularne także na południu Europy. Część znawców jest zdania, że to na południu się można dostać oryginalne crossainty.

Żona króla Leara. Czarna komedia.

Żona Króla Leara - Izabella Olejnik,Wojciech Wiliński
„Żona króla Leara. Czarna komedia.” to spektakl o bezrobotnym aktorze, upokarzanym nieustannym chodzeniem od castingu do castingu. Podjęty trud nie daje jednak efektu w postaci roli.

Akademia Stylu Image Experts - warsztaty kobiecości

kobieta
Otwierasz kolorowe magazyny i z nutką zazdrości spoglądasz na piękne modelki w stylowych, modnych strojach? Nie wiesz co na siebie włożyć, jak ubrać się, by wyglądać olśniewająco, a jednocześnie nie czuć skrępowania? Akademia Stylu Image Experts to rozwiązanie idealne dla ciebie. Z pomocą trenerów wizerunku z Image Experts odnajdziesz swój wymarzony styl, wydobędziesz skrywane pokłady piękna i zaskoczysz wszystkich nowym, zniewalającym wyglądem.

Fotoreportaż z obchodów Dnia Wody w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

W dniach 21-25 marca w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie Mokrem odbyły się obchody Światowego Dnia Wody.

Światowy Dzień Wody (ang. World Water Day) został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r. Mimo że zbiorniki wodne zajmują 71% powierzchni globu, jedynie 2,5% światowych zasobów wody to woda słodka, a mniej niż 1% to woda pitna. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia i UNICEF (2008) około 884 milionów ludzi nie ma dostępu do bezpiecznych źródeł wody.

W ramach obchodów odbyły się seminaria naukowe, wykłady popularnonaukowe, zajęcia edukacyjne dla dzieci i kiermasz ekologiczny.

Źródła

  • Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie - Światowy Dzień Wody w Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie - Ślaski Ogród Botaniczny w Mikołowie - 23-24.03.2011


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2012-03-15 00:00:00